Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bali - informace o ostrově

Ostrov Bali patří k nejoblíbenějším indonéským destinacím. Většina obyvatel ostrova jsou hinduisté a jejich víra je pro ně zcela neoddělitelnou součástí života. Všude po ostrově proto nalezneme spoustu chrámů. Kromě toho se na ostrově nachází také ty nekrásnější pláže s nejjemnějším pískem. V závislosti na neustále rostoucí oblíbenosti u turistů se zvyšuje rovněž turistická vybavenost. I přesto patří Bali k místům, kde si můžeme užít velmi poklidnou dovolenou.

Nejlepší období pro cestu na Bali je mezi červencem a zářím, kdy nastává období sucha. Průměrná roční teplota je 28°C, moře má průměrně okolo 27°C.

Ubytování zajišťují luxusní hotely, ale i levné ubytovny. Ochutnat něco exotického z místní kuchyně můžeme v řadě restaurací. Jídlo se skládá především z rýže a je sladké a docela ostré. Skoro ke každému pokrmu se podává nějaké ovoce. Nejčastěji se pije čaj a káva, v nabídce je samozřejmě také Coca-cola či ovocné džusy a kokosové mléko.

Velice rušným letoviskem je Kuta, které se skládá ze čtyř měst – Kuta, Tuban, Legian a Semianyak. V dnešní době mezi sebou města již do značné míry splývají. V letovisku si přijdou na své milovníci rušného denního i nočního života. Nakoupit nejrůznější zboží můžete na ulici Jalan Legian, kde se nachází spousta obchodů s pestrým sortimentem. Ve městech naleznete rovněž tržiště, obchůdky se suvenýry, zábavní parky. Zajímavostí je katolický kostel, který poskytuje bohoslužby v několika jazycích. V Kutě je řada nočních podniků nabízejících zábavu (nejen) západního stylu. Místo je rovněž častým cílem surfařů.

Naopak velice klidnou oblastí, která je vhodná pro pobyt rodin s dětmi, je Sanur. Služby jsou zde stejně rozvinuté jako v Kutě, avšak chybí noční podniky. Pláže jsou pokryté velice jemným pískem. Od září do března je lokalita vyhledávaná rovněž surfaři.

Jemný písek a luxusní hotely nabízí rovněž Jimbaran. Vesnička je známá svým rybářským trhem, kde si můžete koupit čerstvou rybu. Za návštěvu stojí také hinduistický chrám z jedenáctého století Pura Ulun Siwi.

Náročná klientela volí za svůj cíl letovisko Nusa Dua. Ubytování a veškerý komfort zajišťuje několik pětihvězdičkových hotelů.

Příznivci vodních sportů by se měli vydat na ostrůvek  Nusa Lembongan. Vhodné podmínky jsou zde především pro potápění, šnorchlování a surfování. Centrem je vesnice Jungutbatu a pláže Chelegimbai a Mushroom Bay.

Lokalita Lovina se skládá z šesti vesniček - Pemaronu, Tukad Munggy, Anturanu, Kalibukbuku, Kaliasemu a Temukusu. Ubytování je zajištěno hotely převážně nižší kategorie, až v posledních letech se začaly budovat luxusní hotelové komplexy. Turistická vybavenost je ale na velmi vysoké úrovni. Podobně jako v lokalitě Kuta, i zde panuje čilý noční život, který zajišťuje řada nočních podniků. Ve dne pak můžete z palmami lemované pláže pozorovat delfíny. Nedaleko se nachází druhé největší město ostrova – Singaraja. Sem by se měli vydat všichni, kteří mají rádi historii nebo se chtějí dozvědět něco víc o dávném životě na Bali. Ve městě a blízkém okolí najdeme řadu historických památek. Nasát atmosféru meditace a klidu můžete v jediném buddhistickém chrámu ostrova Brahma Arama Vihara.

Dalšími oblíbenými turistickými centry jsou Amed, Air Sanih a Candi Dasa.

Pokud byste chtěli na Bali poznat i něco dalšího krom pláží a turistických letovisek, můžete se vydat na výlety po okolí, například k nejposvátnějšímu místu ostrova - chrámovému komplexu Pura Besakih, který se nachází ve stejnojmenné vesničce. Samotný chrám leží na úpatí neaktivní sopky Gunung Agung. V blízkém okolí najdete další hinduistické chrámy.

V severovýchodní části ostrova se rozprostírá jezero Butar, nad nímž se ční stejnojmenná sopka. Jezero vzniklo v místech kráteru, který vznikl výbuchem sopky před několika tisíci lety. Balijci věří, že jezero je domovem bohyně Déví Danu a je pro ně posvátné. Hned u jezera stojí několik vesnic. Ve vesnici Tirta Sanjiwani si můžete odpočinout při koupely v horkých pramenech. Po načerpání dostatku sil snadněji zdoláte vrchol sopky.

Milovníci vysokohorské turistiky se také mohou pokusit zdolat vulkán Mount Agung (3142 m n. m.). Pod vrcholem leží město Amlapura. Zde můžete navštívit řadu historických památek, jako například Puri Agung Karangasem, jeden ze tří paláců z doby království Karanhasem.

Nenápadná vesnička Tulamben se stala častým cílem turistů (především potápěčů) poté, co se u jejich břehů potopila americká loď Liberty. Velká obliba místa s sebou přináší také řadu nevýhod – často je tu prostě až příliš mnoho potápěčů najednou a to především v poledních a odpoledních hodinách. Nejpůsobivější a o něco klidnější tak bývá noční potápění.

Hlavní město Denpasar se stalo metropolí ostrova až v roce 1958, do té doby bylo poměrně nevýznamným sídlem. Ve středu města stojí chrám ze 14. století – Pura Mosapahit. Na náměstí Taman Puputan se rozkládá komplex budov, které dohromady tvoří Muzeum Bali. Jednotlivé budovy jsou postaveny dle království a období, které reprezentují. Od půlky června do půlky července se ve městě koná Bali Arts Festival.

Plovoucí chrám Ulun Danu

Plovoucí chrám Ulun Danu

Indonéský ostrov Bali je doslova posetý zajímavými kulturními a přírodními památkami. To je jeden z důvodů, proč na něj každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků. Mezi vyhlášená místa, která byste si na Bali rozhodně neměli nechat ujít, je hinduistický chrám Ulun Danu na jezeře Beratan, který vás okouzlí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená Bali

Originální dovolená Bali za bezkonkureční ceny s individuálním přístupem.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko