Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nusa Dua

Nusa Dua - informace o letovisku

Na samotném jihu Bali se asi 11 km od města Kuta rozkládá jedno z nejmodernějších a nejdůmyslněji vystavěných letovisek na ostrově. Nese název Nusa Dua, což znamená „dva ostrovy“ a vyrostlo nedaleko písečného výběžku zvaného Tanjungbenoa. Dříve se v těchto místech nacházely jen bažiny s mangrovovým porostem.

Nusa Dua je ostrůvkem přepychu a komfortu, kde si na své přijdou i ti nejbohatší turisté. Zdejší hotely patří k těm nejluxusnějším na celém Bali, obklopují je tropické zahrady s velkými bazény a večer se v nich konají představení balijských tanečnic. Najdete zde celkem asi deset pětihvězdičkových hotelů pyšnících se pozemky přímo na pláži, tenisovými kurty, bazény, bary a restauracemi. Hotely střední cenové kategorie zde nenajdete. Nejlevnější dvoulůžkový pokoj zde seženete za 150 dolarů za noc a to je cena bez daně a příplatku v době vrcholné sezóny.

Kromě nejlepších hotelů nabízí Nusa Dua také ty nejlepší pláže, které mají pozvolné svažování do azurového moře. Pláže jsou písečné, dlouhé, široké a klidné. Jsou neustále udržovány v čistotě a to i v době vrcholného přílivu. Před každým hotelem se cítíte, jako byste byli na soukromé pláži, ale není tomu tak. Bez problémů se můžete pohybovat od jedné pláže k druhé, neexistuje zde žádné nařízení, které by zakazovalo na pláže chodit cizím lidem. Plavání je zde většinou bezpečné, v období od září do března však vznikají velké vlny, které přitahují surfaře.

Pláž v Nusa Dua je zajímavá tím, že se na dvou místech zatáčí směrem do moře, kde vytváří dva malé ostrůvky, na nichž stojí dva z původních chrámů v této oblasti. Právě po těchto ostrůvcích bylo letovisko pojmenováno. Jsou snadno přístupné, proto byste si jejich návštěvu neměli nechat ujít. Jinak na pláži sídlí spousta společností zabývajících se vodními sporty, v současnosti pobřeží lemuje asi dvacítka klubů nabízejících pestrou škálu aktivit i vybavení. Zúčastnit se můžete například potápěčské expedice nebo kurzu potápění pod vedením zkušeného instruktora.

Centrum letoviska tvoří zábavní a nákupní středisko, kde seženete, na co si vzpomenete. Na večeři je možné vyrazit do tzv. Galerie, což je seskupení restaurací a obchůdků umístěných na křižovatce u hotelů Hyatt a Putri Bali. Jinak toho ale v Nusa Dua příliš nenajdete, žádné tržiště, stánky ani rychlá občerstvení. Kolem dokola se rozkládají unikátní golfová hřiště, jako je třeba Golf Course Nusa Dua, Amanusa Golf nebo Bali Golf and Country Club House.

Na skutečný balijský život narazíte až dále na severu, v místech, kde je ostrůvek spojen úzkou písečnou naplaveninou s ostrovem Bali. Také poloostrov Tanjungbenoa je oblastí, kde se setkáte s místními rybáři a můžete se seznámit s jejich tradičním způsobem života. Někteří místní lidé si přilepšují tím, že turistům pronajímají svá obydlí. Najdete zde také levnější ubytovací kapacity, pokud si tedy ubytování v hotelech v Nusa Dua nemůžete dovolit, je Tanjungbenoa řešením. Většina zdejších hotelů je spíše rodinných, s kapacitou deseti pokojů, a má klidnou atmosféru.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená Bali

Originální dovolená Bali za bezkonkureční ceny s individuálním přístupem.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko