Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Indonésie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Indonésie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Indonésie.

Plovoucí chrám Ulun Danu

Plovoucí chrám Ulun Danu

Indonéský ostrov Bali je doslova posetý zajímavými kulturními a přírodními památkami. To je jeden z důvodů, proč na něj každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků. Mezi vyhlášená místa, která byste si na Bali rozhodně neměli nechat ujít, je hinduistický chrám Ulun Danu na jezeře Beratan, který vás okouzlí.

celý článek

 

Komodský národní park – cesta do pravěku

Komodský národní park – cesta do pravěku

Na 3 velkých a 26 menších indonéských ostrovech se rozkládá národní park Komodo, který je posledním útočištěm obřích ještěrů – varanů komodských. Tito nevypočitatelní dravci dosahující délky až 3 metrů a váhy až 150 kg jsou hlavní turistickou atrakcí Komodského národního parku, který je od roku 1991 zapsán na seznamu UNESCO.

celý článek

 

Kolik životů má Borobudur?

Kolik životů má Borobudur?

Borobudur – největší buddhistický chrámový komplex v Indonésii láká k návštěvě nejen věřící, ale svou majestátností ohromuje i běžné návštěvníky. Tento buddhistický památník si v minulosti již mnohé prožil – byl zasypán popelem, zasáhl jej blesk, byl terčem bombového útoku a přece stojí dál. Doufejme, že bude odolávat i nadále.

celý článek

 

Prambanan a chrámy hinduistické svaté trojice

Prambanan a chrámy hinduistické svaté trojice

Jednou z největších turistických atrakcí v Indonésii je bezesporu hinduistický chrámový komplex Prambanan rozkládající se na ostrově Jáva. Komplex je tvořen šesticí velkých chrámů, kolem nichž je rozeseto dalších 224 menších. Prambanan, který patří k největším chrámovým komplexům v jihovýchodní Asii, je dnes zapsán na seznamu památek UNESCO.

celý článek

 

Bali - vulkány a deštné pralesy

Bali - vulkány a deštné pralesy

Stále více českých turistů objevuje atraktivní pobřeží indonéského ostrova Bali. Byla by ale škoda celý čas dovolené trávit jen na místní pláži. Tato populární destinace totiž v sobě ukrývá i řadu přírodních a kulturních zajímavostí, které rozhodně doma nenajdete. Pojďme si krok za krokem popsat třeba 4-denní výlet za vulkány a deštnými pralesy.

celý článek

 

Indonésie - 17 tisíc ostrovů

Indonésie - 17 tisíc ostrovů

Indonésie je obrovská ostrovní říše, kterou tvoří pestrá mozaika 17 tisíc ostrovů a ostrůvků, tisícovky jazyků a nářečí, stovky národů, zalidněných nížin i liduprázdných pralesů.

celý článek

 

Moluky - souostroví v Indonésii

Moluky - souostroví v Indonésii

Moluky jsou souostroví v Indonésii, nacházející se východně od Celebesu a západně od Nové Guiney. Jsou součástí širšího Malajského souostroví. Molucké souostroví, v Indonésii zvané Maluku se rozkládá na území rozsáhlém jako střední Evropa.

celý článek

 

Bali - Ostrov bohů

Bali - Ostrov bohů

Bali - nazývané též „Ostrov bohů" - je součástí pět tisíc kilometrů dlouhého řetězce indonéského souostroví tvořeného více než sedmdesáti tisíci ostrovy. Bali leží jižně od rovníku v souostroví Malé Sundy mezi ostrovy Jáva a Lombok. Bali je hlavním cílovým místem turistů cestujících do Indonésie.

celý článek

 

Borneo - třetí největší ostrov světa

Borneo - třetí největší ostrov světa

Na území Bornea se rozkládají státy Indonésie, Malajsie a Brunej. Indonésie zabírá jih a střed tohoto ostrova, Malajsie pak sever a Brunej pouze malou část severního pobřeží. Na Borneu naleznete převážně prales, který je domovem mnoha druhů živočichů a rostlin. Borneo je vůbec nejkrásnějším ostrovem východní části Malajsie.

celý článek

 

Malé Sundy - Dračí ostrovy

Malé Sundy - Dračí ostrovy

Hornaté souostroví Malé Sundy se rozkládá v Indonésii a je obklopeno korálovými útesy. Jedná se o menší ostrovy táhnoucí se v délce téměř 1500 kilometrů na východ od Bali až po Timor. V odlehlých částech těchto ostrovů najdeme místa, kam ještě nepronikla moderní civilizace a kde lidé žijí stále podle svých tisíciletých tradic.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená Bali

Originální dovolená Bali za bezkonkureční ceny s individuálním přístupem.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko