Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moluky - souostroví v Indonésii

Moluky jsou souostroví v Indonésii, nacházející se východně od Celebesu a západně od Nové Guiney. Jsou součástí širšího Malajského souostroví. Molucké souostroví, v Indonésii zvané Maluku se rozkládá na území rozsáhlém jako střední Evropa.

Krvavý etnicko-náboženský konflikt z posledních let patří naštěstí již minulosti, a tak dlouhou dobu uzavřená oblast pro turistiku, těm podnikavějším turistům (chcete-li cestovatelům) nic nebrání tyto idylické ostrovy znovu navštívit. Čeká je tu vzácné koření, pralesní treky a překrásné koupání a šnorchlování na dosud nezničených a turisticky neobjevených místech.

Ostrovy jsou většinou hornaté, na některých jsou aktivní sopky, a vyznačují se vlhkým podnebím. Vegetace je velmi bujná - charakteristické jsou deštné pralesy, ságo, rýže a koření - mj. muškátový oříšek a hřebíček.

Vývoj na Molukách neprobíhal nikdy stejnoměrně. Jedná se totiž o geograficky velmi rozsáhlé území, na kterém je doprava oříškem i dnes, natož před stovkami let. Proto se na severních Molukách utvořila protiváha křesťanských středních a jižních Moluk, sultanáty Ternate, Tidore, Bacan a Jailolo, které spolu sice vedly neustálé války, ale jejichž jednotícím prvkem byl islám.

Hlavním městem provincie Moluky (Propinsi Maluku) je Kota Ambon, a náleží sem ještě velké ostrovy Seram a Buru, menší souostroví Lease, Banda, Geser- Gorom, Watubela, Tayand, Kei, Aru, Tanimbar, Damar, Babar, Leti a Wetar. Kromě Ambonu jsou jedinými dalšími městy hodnými tohoto titulu pouze Tual (Kei) a Masohi (Seram).

I v dnešní moderní době běží život na Molukách poklidným původním tempem. Bez nadsázky lze říci, že Moluky jsou pro zkušeného turistu krajem neomezených možností a v dnešní době jsou z 99,9 % bezpečné. Zbývající 0,1 % se vztahuje na případy, kdy se ocitnete ve špatnou dobu na špatném místě - velmi pravděpodobně by to mohlo být v Ambonu.

Moluky nabízejí nepřeberné možnosti relaxace na plážích, poznávání domorodého způsobu života, unikátní faunu, nádherné korálové útesy, relikty z různých historických období, výstupy na sopky či přechody horských pohoří.

Pohostinnost místních obyvatel, kteří patří možná k těm nejpřátelštějším a v původním slova smyslu nejpohodovějším lidem v Indonésii se smyslem pro zábavu a humor je pověstná. Bez znalostí základů indonéštiny a bez nejméně měsíce času pro každou oblast však můžete na Moluky zapomenout.

Autor: Alexandra Rohanová

Článek byl zobrazen 3 273 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená Bali

Originální dovolená Bali za bezkonkureční ceny s individuálním přístupem.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko