Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Indonésie - lokality a destinace

Indonésie je země mnoha tváří a podob. Je tvořená více než 17 000 ostrovy a ostrůvky a jedná se tak o největší souostroví na světě. Rozmanitá a pestrá není jen příroda, ale také lidé. Setkat se můžeme s moderní společností i s kmeny žijícími ještě stále svým tradičním způsobem, daleko od civilizace.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu země je květen až září, kdy nastává období sucha. Naopak nejdeštivějšími měsíci jsou leden a únor.

Nejoblíbenější destinací je Bali s hlavním městem Denpasar. Oblast je typická nejen krásnými plážemi, ale také spoustou hinduistických chrámů a chrámečků. Písčité pláže jsou skvělým místem k odpočinku, čisté moře vybízí k potápění. Rozmanitá krajina láká k procházkám a bližšímu seznámení se s místní kulturou. Najdeme zde také dostatek zábavních podniků. Místní specialitou je tanec zvaný kecak, jehož představení si při svém pobytu nenechejte ujít. Tanec napodobuje boj opičí armády proti nepříteli. Ta nejnavštěvovanější letoviska se nacházejí na jihu Bali. Nejrušnějším letoviskem, které však již nemá příliš balisjkou podobu, je Kuta. Lokalita zahrnuje celkem čtyři města – Kuta, Tuban, Legian a Seminy. Najdeme zde dlouhou obchodní třídu, luxusní i levnější hotely, restaurace, sportovní centra, zábavní parky a také katolický kostel pro cizince, který nabízí bohoslužby v cizích jazycích. Nechybí samozřejmě ani noční kluby. Letovisko si velice oblíbili surfaři. Pro náročnou klientelu bylo zbudováno letovisko Nusa Dua, které tvoří komplex několika pětihvězdičkových hotelů. Pro rodiny s dětmi je výborným místem Sanur, kde se kvalitní úroveň služeb pojí s faktem, že tu nejsou žádné noční kluby a v noci je zde maximální klid. Příznivci vodních sportů by si za cíl měli vybrat malý ostrůvek Nusa Lembongan. Jsou zde velmi vhodné podmínky pro potápění, šnorchlování a surfování. Delfíny můžeme pozorovat z červené pláže městečka Lovina. Dalšími letovisky jsou: Jimbaran, Bukit, Candi Dasa, Padang Bai či Amed.

Několik pěkných pláží nabízí také Jáva. Na západním pobřeží se rozkládá oblíbená Carita, která je zároveň výchozím bodem pro cestu k sopce Krakatau. Okolí pláže je také dobrým místem ke šnorchlování. Velice příjemné je letovisko Pangandaran. To je typické svou pláží s černým pískem. V národním parku Meru Betiri pak můžeme navštívit pláž Sukamade, kde chodí klást své vejce mořské želvy.Další pláže jsou Gragajan Beach a Rapang Beach.

Na své pláže láká také Sumatra, především na Pulan Bintan Beach.

Na ostrově Sulawesi se nedaleko města Manado nachází podmořský národní park  - moře Bunaken, které je rájem potápěčů a těch, co rádi šnorchlují. Centrem parku je stejnojmenný ostrov, který nabízí veškerou turistickou vybavenost.

Ostrůvky Gili se souhrnně říká třem ostrovům – Air, Meno a Trawangan. Všechny jsou poměrně málo obydlené, je zde však dostatek ubytovacích zařízení a dalších služeb. Využít můžeme služeb mnoha sportovních center.

Indonésie zaujme rovněž svou pestrou přírodou. Se skutečnou džunglí se setkáme na Sumatře, Borneu, Sulawesi a Nové Guineji. Žije zde řada divokých zvířat, např. sloni, tygři, orangutani či gibboni.

Doprava v Indonésie je stejně pestrá jako země sama. Můžeme použít „klasické“ dopravní prostředky jako je vlak, autobus, letadlo či taxík a nebo použít místní speciality: becak – obdoba rikši, tedy jakýsi vozík, který táhne člověk, přičemž ceny jsou smluvní a využívají se jen na kratší trasy, ojek – taximotorka (cena je opět smluvní) či travel – mikrobus, který pro zákazníka přijede až před dům.

Pokud nám při putování po Indonésii či při relaxaci na pláži vyhládne, můžeme okusit něco z místní kuchyně. Zdejší jídelníček obsahuje méně mléčných a masných výrobků než jsme zvyklí. Hlavní surovinou je rýže, zelenina, vejce a tofu (výrobek ze sóji) a jídla jsou dost ostrá a sladká. Nejtypičtějším jídlem je nasi campur (míchaná rýže), nasi gorang  (smažená rýže se zeleninou) anebo gado-gado(dušená zelenina s tofu a arašídovou omáčkou). Oblíbeným nápojem je především káva a čaj a samozřejmě nechybí všudypřítomná Coca-cola, specialitou je pak avokádový džus a kokosové mléko. Alkohol je většinou poněkud těžší koupit. Sehnat se dá místní pivo Bintnag a nízkoalkoholický Cooler. V některých regionech se vyrábí palmové víno balok nebo tuak, na Bali si můžeme pochutnat na rýžové pálence arak či rýžovém vínu brem. Ve větších supermarketech je možno zakopit rovněž západní značky alkoholu, ale ceny jsou hodně vysoké.

Zajímavým místem v Indonésii je hotel Samudra v Pelabuhanratu. Hotel je velice oblíbený a bývá často zcela zaplněn, až na pokoj s číslem 308, který je vyhrazen královně jižních moří.

Indonésie je také místem řady svátků. Spousta z nich je náboženských a má pohyblivé datum, proto se na jejich konání musíme doptat.

A na závěr několik základních pravidel, která bychom měli v Indonésii dodržovat a také s čím počítat, než se tam vypravíme. Je to velice teplá země a úroveň běžné hygieny je o něco nižší, než jsme zvyklí. Místní sice vypadají dost zdravě, nezvyklý Evropan by si však mohl odnést nejeden nepěkný zážitek, minimálně průjem. Proto bychom měli pít jen balenou vodu, nedávat si do nápojů led, nejíst pokrmy s jogurtem a majonézou a vždy pečlivě omývat ovoce a zeleninu. Jistým rizikem je také místní všudypřítomná klimatizace, která sice nabízí příjemné osvěžení, ale pro nezvyklého jedince může rovněž přinášet určité zdravotní komplikace. Očkování před odjezdem není povinné, a pokud cestujete s cestovní kanceláří a máte zajištěnou stravou, tak není ani nutné. Pokud se sem ale vydáte sami, dle své režie, do míst vzdálenějších od „civilizace“ a budete se sstravovat převážně v místních zařízeních, doporučuje se očkování proti hepatitidě A, poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Proti komárům vás částečně ochrání volný oděv světlejší barvy a repelent, který je lepší koupit si až namístě. Místní repelenty jsou v boji s lokálními komáry poněkud účinnější. Při toulkách volnou přírodou bychom si měli dávat pozor na hady a to především na Papui. Co se týče běžného pohybu po zemi, kromě Bali je vhodné mít delší oděv a v plavkách se koupat jen na hotelových plážích.

Kolik životů má Borobudur?

Kolik životů má Borobudur?

Borobudur – největší buddhistický chrámový komplex v Indonésii láká k návštěvě nejen věřící, ale svou majestátností ohromuje i běžné návštěvníky. Tento buddhistický památník si v minulosti již mnohé prožil – byl zasypán popelem, zasáhl jej blesk, byl terčem bombového útoku a přece stojí dál. Doufejme, že bude odolávat i nadále.

celý článek

 

Plovoucí chrám Ulun Danu

Plovoucí chrám Ulun Danu

Indonéský ostrov Bali je doslova posetý zajímavými kulturními a přírodními památkami. To je jeden z důvodů, proč na něj každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků. Mezi vyhlášená místa, která byste si na Bali rozhodně neměli nechat ujít, je hinduistický chrám Ulun Danu na jezeře Beratan, který vás okouzlí.

celý článek

 

Komodský národní park – cesta do pravěku

Komodský národní park – cesta do pravěku

Na 3 velkých a 26 menších indonéských ostrovech se rozkládá národní park Komodo, který je posledním útočištěm obřích ještěrů – varanů komodských. Tito nevypočitatelní dravci dosahující délky až 3 metrů a váhy až 150 kg jsou hlavní turistickou atrakcí Komodského národního parku, který je od roku 1991 zapsán na seznamu UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená Bali

Originální dovolená Bali za bezkonkureční ceny s individuálním přístupem.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko